Tartalom
Az időpontnaptár funkció egy olyan naptármegvalósítást nyújt, amely lehetővé teszi az ügyintézőknek több naptár és azok időpontjainak kezelését és megjelenítését.
Egy kezelőfelületen keresztül lehetséges a naptárak hozzáadása és szerkesztése.
A naptárneveken kívül lehetőség van színek és hozzáférési csoportok, valamint a naptárak aktuális érvényességének hozzárendeléséhez.
Amikor a különböző naptárakat létrehozták, akkor lehetőség van vagy a teljes naptármeghatározás (beleértve a naptár időpontjait) exportálására a jól ismert YAML-formátumba, vagy csak egy naptár kapcsolódó időpontjainak exportálására ICS-formátumba.
Lehetséges teljes naptárszerkezetek importálása is az előzőleg exportált YAML fájlok használatával a naptármeghatározások visszaállításához, vagy csak naptáridőpontok importálására egy meglévő naptárba ICS-fájlok feltöltéseinek használatával.
Ez lehetőséget nyújt önálló naptárak biztonsági mentésére és visszaállítására, vagy azok átvitelére egy eltérő OTRS telepítésbe vagy egy külső naptáreszközbe.
Ha legalább egy naptárat létrehoztak, és elérhető egy bizonyos ügyintézőnek, akkor az új vagy a már meglévő időpontokat egy naptár áttekintőn és egy napirend áttekintőn keresztül lehet kezelni.
A naptár áttekintőn belül egy ügyintéző képes a különböző naptárak időpontjainak megjelenítésére, létrehozására, szerkesztésére és/vagy törlésére a kapcsolódó naptárakhoz tartozó jogosultsági szintjeitől függően. Az ilyen időpontok fogd és vidd módon hozhatók létre vagy szerkeszthetők ezen a képernyőn belül.
Az önálló naptárak láthatósága engedélyezhető vagy letiltható a képernyőn belül lévő naptárlistán keresztül.
A különböző naptárakon belül elérhető időpontok és a kapcsolódó kezdő- és végdátumok jó áttekintéséhez lehetőség van különféle nézetmódok kiválasztására, mint például heti nézet, havi nézet, különböző idővonallal kapcsolatos nézetek, stb.
A napirend áttekintőn belül egy ügyintéző képes megjeleníteni az összes elérhető (hozzáférhető) naptár időpontjait egy táblázatszerű áttekintőben. Ezt az áttekintőt úgy tervezték, hogy a közelgő időpontok részletes listáját adja egy strukturált táblázatban. Akárcsak a naptár áttekintőben, az időpontok is létrehozhatók, szerkeszthetők vagy törölhetők. Ez a nézet támogatja az elérhető időpontok havi, heti és napi nézőpontjait.
Ha az ismétlődő időpontokat archiválni szükséges, akkor lehetőség van egy önálló időpont ismétlődéseivel kapcsolatos részletes információk beállítására.
Az előre meghatározott (például napi, heti, havi, stb.) gyakoriságokon kívül lehetséges egyéni ismétlődések és hétköznapok vagy a hónapok napjai kizárásának beállítása, az ismétlődések mennyiségének meghatározása és/vagy a befejező dátum meghatározására, ami után az időpont már nem ismétlődik.
Egy időpont szerkesztőképernyőjén belül lehetőség van egy dátum beállítására, hogy értesítsen az időpontról.
Mint az időpont ismétlődésének beállításaiban, lehetőség van előre meghatározott sablonok használatára az értesítésekhez (azaz 5 perccel előtte, 15 perccel előtte, stb.) vagy egyéni időpont beállítására.
Az értesítések egyéni beállításai lehetővé teszik egy viszonylagos időpont (például 5 perccel az időpont indulása után) vagy konkrét dátum/idő kifejezés beállítását.
Mint a jól ismert jegyértesítésekben, ez a csomag is egy eseményalapú értesítési mechanizmussal érkezik, amely egy adminisztrációs felület használatával kezelhető. A felületen belül értesítési esemény bejegyzések hozhatók létre, frissíthetők és/vagy törölhetők, hogy reagáljanak a különböző OTRS eseményekre kapcsolódó szűrőkkel, címzettekkel és tartalomsablonokkal.
Az értesítések tartalma dinamikusan feltölthető az OTRS okos címkéinek használatával, mint az eseményalapú jegyértesítésekben.
Ez a csomag a jegyadatok alapján lehetőséget nyújt az időpontok automatikus létrehozására és frissítésére a naptárakban, a naptár szerkesztő képernyőjén belül meghatározott különleges szabályok használatával. Bármely jegy dátum vagy idő értéke (azaz függőben lévő idő, eszkalációs idők vagy dinamikus mezők) használható az időpont kezdő és befejező dátumainak meghatározásához.
Egy időpont szerkesztő képernyőjén belül lehetőség van meglévő jegyek összekapcsolására.
A jegyek kereshetők a jegyszámaik és/vagy címeik alapján.
A jegyek és az időpontok közti kapcsolatok megjelennek a jegynagyításban egy kapcsolódó táblázatban, mint minden egyéb kapcsolt objektum.
Ezek a kapcsolatok vagy egy meglévő időponton keresztül hozhatók létre az áttekintő használatával, vagy a jegynagyításban lévő összekapcsolás funkción keresztül.
Lehetőség van új időpontok létrehozására a jegynagyításon kívül is, amely automatikusan összekapcsolja a kapcsolódó jegyet az új időponttal.