Használat

Naptárkezelés
Naptárak és/vagy időpontok exportálása
Naptárak és/vagy időpontok importálása
Naptár áttekintő
Napirend áttekintő
Naptáridőpontok kezelése
Ismétlődő időpontok
Értesítések
Eseményalapú időpont- vagy naptárértesítések
Jegyek összekapcsolása időpontokkal
Kezelt jegyidőpontok
Vezérlőpult felületi elem a közelgő időpontokhoz

Naptárkezelés

Egy kezelőfelületen keresztül lehetséges a naptárak hozzáadása és szerkesztése.

6.1. ábra - Naptárkezelés áttekintő

Naptárkezelés áttekintő


Ha egy új naptárt kell létrehozni vagy szerkeszteni, akkor szükséges meghatározni egy naptárnevet, egy színt és azt a jogosultsági csoportot, amelyhez a naptár tartozik. Ez az ügyintézőkhöz szükséges, hogy megfelelően hozzáférjenek a naptárhoz a kapcsolódó jogosultságokkal.

6.2. ábra - Naptárszerkesztés képernyő

Naptárszerkesztés képernyő


A szín kiválasztható a beépített színválasztóval, mint a következő képernyőképen látható. Három módja van a színválasztóval történő szín kiválasztásának. Az előre kiválasztott színre kattintás után egy ablak nyílik meg előre meghatározott színek halmazával, amelyek használatra készek. Ha az előnyben részesített szín nem érhető el, akkor rákattinthat a Több gombra a speciális mód megnyitásához.

6.3. ábra - Színválasztó a naptár szerkesztőképernyőjén

Színválasztó a naptár szerkesztőképernyőjén


Ezen a módon belül kiválaszthat egy bizonyos színt a színsáv és a színmező egérrel történő használatával, vagy lehetősége van a kívánt szín hexadecimális kódjának közvetlen használatára is. A Kevesebb gombra kattintva újra összehúzhatja a színválasztót, hogy visszajusson a szokásos módba. Közvetlenül a Megerősítés gombra kattintás után az új szín kiválasztásra kerül, és látható lesz az előnézet mezőben. Még akkor is, ha kiválasztott egy bizonyos színt a speciális módon belül, az előző szín lesz újra kiválasztva (és lesz látható az előnézet mezőben), ha a Mégse gombra kattint, de ez csak akkor működik, ha még nem erősítette meg a kiválasztást. Ha ez az eset áll fenn (de még nem mentette el a naptárat), akkor újratöltheti a képernyőt, és újra megnézheti a jelenlegi színbeállítást.

A naptár kiválasztott jogosultsági csoportjánál egy olyan ügyintézőnek, akinek hozzá kell férnie, legalább olvasási jogosultsággal kell rendelkeznie a kapcsolódó csoporton belül. Itt látható a bizonyos funkciószintekhez történő hozzáféréshez szükséges jogosultságok listája a különböző naptárakon belül:

CSAK OLVASÁS

Az érintett ügyintéző megtekintheti a naptárat és az időpontjait, de semmilyen változtatást sem végezhet.

ÁTMOZGATÁS

Az érintett ügyintéző frissítheti a meglévő időpontokat, de nem hozhat létre újakat vagy nem törölheti a meglévőket.

LÉTREHOZÁS

Az érintett ügyintéző létrehozhat új időpontokat.

ÍRÁS, OLVASÁS

Az érintett ügyintéző képes időpontokat törölni.

Az érvényesség mező jelzi, hogy egy naptár érvényes-e. Az érvénytelen naptárak nem jelennek meg a különböző áttekintőkben még akkor sem, ha az ügyintézőknek van hozzáférésük.

Naptárak és/vagy időpontok exportálása

Amikor a különböző naptárakat létrehozták, akkor lehetőség van vagy a teljes naptármeghatározás (beleértve a naptár időpontjait) exportálására a jól ismert YAML-formátumba, vagy csak egy naptár kapcsolódó időpontjainak exportálására ICS-formátumba.

Egy teljes naptárszerkezet YAML-fájlba történő exportálásához a naptárkezelés áttekintőben lévő naptárlista használható. Az Exportálás oszlopon belül a hozzá tartozó hivatkozásra kattintva egy Export_Calendar_CalendarName.yml nevű YAML-szerkezetet lehet letölteni, amely tartalmazza a naptár metaadatait (naptár neve, színe, jogosultsági csoport, érvényességi állapot). A szerkezet tartalmazza a naptár összes időpontját is. Ez a funkcionalitás használható egy bizonyos naptár egyszerű biztonsági mentéséhez és/vagy egy idegen OTRS példányba történő átvitelhez.

Csak a naptáridőpontok ICS-formátumba történő exportálásához a Letöltés oszlopon belüli hivatkozás használható. A hozzá tartozó hivatkozásra kattintás után egy CalendarName.ics nevű fájl tölthető le, amely az érintett naptár összes időpontját tartalmazza. Ez a fájl használható egy bizonyos naptárból csak az időpontok biztonsági mentéséhez és/vagy azok átviteléhez az időpontok megtekintésére vagy egy meglévő naptárban egy idegen OTRS példányon, vagy bármely egyéb naptáreszközben, amely támogatja az ICS szabványt.

Naptárak és/vagy időpontok importálása

Az exportálási funkcióhoz hasonlóan lehetőség van vagy egy YAML-formátumban lévő teljes naptárszerkezet és a benne lévő időpontok, vagy egy ICS-formátumban lévő időponthalmaz importálására egy már meglévő naptárba.

Egy teljes naptárszerkezet importálásához a naptárkezelés képernyő bal oldalán lévő Naptár importálása felületi elem használható. Ezen felületi elemen belül kiválasztható és feltölthető egy YML-fájl a naptár importálásához. A Meglévő entitások felülírása jelölőnégyzet jelzi, ha az importált naptárral megegyező nevűt felül kell írni. Ha létezik ugyanolyan nevű naptár, de a jelölőnégyzet üres a feltöltés során, akkor egy hozzá tartozó hibaüzenet kerül megjelenítésére.

Egy meglévő naptárba történő időponthalmaz importálásához az Időpontok importálása gombot lehet megnyomni az időpont importálása képernyőhöz való hozzáféréshez.

6.4. ábra - Időpont importálása a naptárkezelés áttekintőjében

Időpont importálása a naptárkezelés áttekintőjében


Itt ki kell választani az importáláshoz használandó ICS-fájlt. Ezt követően egy naptárat kell kiválasztani a kapcsolódó listából, amelybe az új időpontok importálva lesznek. A Meglévő időpontok frissítése jelölőnégyzet jelzi, hogy az ugyanolyan egyedi azonosítóval rendelkező meglévő időpontokat felül kell-e írni vagy sem. Az ugyanolyan egyedi azonosítóval rendelkező, de a kapcsolódó naptárban már létező időpontok nem lesznek kihagyva az importálási folyamat során. Újra beszúrásra kerülnek, és többször is elérhetők kétség esetén, ha az időpontok felülírásának lehetősége nincs engedélyezve.

Naptár áttekintő

Ha legalább egy naptárat létrehoztak, és elérhető egy bizonyos ügyintézőnek, akkor az új vagy a már meglévő időpontokat egy naptár áttekintőn és egy napirend áttekintőn keresztül lehet kezelni.

A naptár áttekintőn belül egy ügyintéző képes a különböző naptárak időpontjainak megjelenítésére, létrehozására, szerkesztésére és/vagy törlésére a kapcsolódó naptárakhoz tartozó jogosultsági szintjeitől függően a fent leírtak szerint.

6.5. ábra - Naptár áttekintő képernyő

Naptár áttekintő képernyő


Amint a következő képernyőképen látható, a naptár áttekintő tartalmazza a kezelési eszközöket a naptárakhoz és időpontokhoz a bal oldalon, és a naptárnézetet a jobb oldalon. A Műveletek felületi elemben lévő gombokkal lehetőség van a naptárkezelés közvetlen hozzáféréséhez vagy egy új időpont hozzáadásához (ha az ügyintézőnek megvan hozzá a jogosultsága).

6.6. ábra - Oldalsáv a naptár áttekintő képernyőn

Oldalsáv a naptár áttekintő képernyőn


A Naptárak felületi elem tartalmazza az ügyintéző által hozzáférhető összes naptárat. A jelölőnégyzetek használhatók bizonyos naptárak nézetének engedélyezéséhez vagy letiltásához, úgymint sok idegen naptáreszköz esetén.

Mivel az egyes ügyintézőknél bármely aktív naptár időpontjait a kiszolgáló fogja biztosítani (és nincs eltárolva vagy gyorsítótárba téve a kliensen), ez nagy terhelést eredményezhet a kiszolgálón, ha egyszerre túl sok naptár aktív. Ebből adódóan az AppointmentCalendar::CalendarLimitOverview rendszerbeállítási lehetőség korlátozza az ügyintézőnkénti aktív naptárak legnagyobb számát. Ha a korlátot eléri egy ügyintéző, akkor egy hozzá tartozó hibaüzenet jelenik meg azt jelezve, hogy túl sok aktív naptára van.

Az URL oszlop egy külső hivatkozást biztosít arra a naptárra, amely feliratkozásra használható. Ez a funkcionalitás később kerül ismertetésre ebben a dokumentumban.

Hogy jó áttekintést kapjon a különböző naptárakon belül elérhető időpontokról és a hozzájuk tartozó dátumokról, amikor az időpontok kezdődnek és befejeződnek, különböző nézetmódokat biztosítunk, amelyeket az ügyintézők használhatnak.

6.7. ábra - Nézetmódok a naptár áttekintő képernyőn

Nézetmódok a naptár áttekintő képernyőn


Idővonal módokra és nem idővonal módokra vannak szétválasztva különböző időtartományokkal, hogy a legjobb nézetet kapja a különböző időpontoknál a hozzájuk kapcsolódó helyzetekben. A nézetmódok legtöbbjénél egy piros vonal jelzi az aktuális nap jelenlegi idejét.

A felső sáv közepén lévő információk jelenítik meg azt a jelenlegi időtartományt, amelyben az ügyintéző van az aktuális nézetnél. Az idővonal nézeteken belül a jelenlegi naptár hete világosszürkével jelenik meg, amikor lehetséges. A nem idővonal nézeteken belül a jelenlegi naptár hete egy önálló oszlopként jelenik meg a bal oldalon, ha lehetséges.

Mellékleten a nem idővonal heti nézetének képernyőképe:

6.8. ábra - Heti nézet a naptár áttekintő képernyőn

Heti nézet a naptár áttekintő képernyőn


és a nem idővonal havi nézet:

6.9. ábra - Havi nézet a naptár áttekintő képernyőn

Havi nézet a naptár áttekintő képernyőn


A jobb felső részen az ügyintézők elérhetik a navigációs vezérlőket.

6.10. ábra - Navigációs vezérlők a naptár áttekintő képernyőn

Navigációs vezérlők a naptár áttekintő képernyőn


A balra és jobbra mutató nyíl gombok használhatók az aktuális időtartomány dátumai közti navigációhoz. A Ma gomb visszaviszi az ügyintézőt a jelenlegi dátumra, hogy időt takarítson meg.

Az Ugrás gomb használható egy bizonyos dátum közvetlen eléréséhez anélkül, minden közte lévő dátumon végig kelljen menni egy bizonyos dátum eléréséhez (talán egy évvel korábban vagy később). Egy kattintás a gombra megnyit egy dátumválasztót, amely kiemeli az összes olyan dátumot, amely már rendelkezik tárolt időpontokkal. Az egérrel történő rámutatás megjeleníti az időpontok számát az aktuális dátummal. Egy dátumra való kattintás elviszi az ügyintézőt a hozzá tartozó időtartományba, és megjeleníti az összes időpontot.

6.11. ábra - Ma és Ugrás gombok a naptár áttekintő képernyőn

Ma és Ugrás gombok a naptár áttekintő képernyőn


A fő felületi elem jobb oldalán (a navigációs gombok tetején) egy fogaskerék jelenik meg az egérrel történő rámutatáskor, amely egy láthatósági szűrő eléréséhez használható:

6.12. ábra - Felhasználói beállítások a naptár áttekintő képernyőnél

Felhasználói beállítások a naptár áttekintő képernyőnél


Itt kiválaszthatja, hogy az összes elérhető időpontot szeretné-e látni, vagy csak azokat, amelyeket közvetlenül önhöz rendeltek.

Napirend áttekintő

A napirend áttekintőn belül egy ügyintéző képes megjeleníteni az összes elérhető (hozzáférhető) naptár időpontjait egy táblázatszerű áttekintőben. Ezt az áttekintőt úgy tervezték, hogy a közelgő időpontok részletes listáját adja egy strukturált táblázatban. Akárcsak a naptár áttekintőben, az időpontok is létrehozhatók, szerkeszthetők vagy törölhetők. Ez a nézet támogatja az elérhető időpontok havi, heti és napi nézőpontjait.

6.13. ábra - Napirend áttekintő képernyő

Napirend áttekintő képernyő


Naptáridőpontok kezelése

A naptár áttekintőn belül új időpontok hozzáadásához vagy az Időpont hozzáadása gombra kattintással, vagy az áttekintő felületi elemre kattintással van lehetőség. Lehetséges a felületi elem időtartományának elhúzásával is beállítani egy hozzávetőleges időtartamot. Közvetlenül azután egy kizárólagos párbeszédablak jelenik meg, ahol az adatok beszúrhatók:

6.14. ábra - Időpont szerkesztése képernyő

Időpont szerkesztése képernyő


Az alap információk kötelezői mezői mindössze az időpont címe és a kapcsolódó naptár, amelyhez az időpont hozzárendelésre kerül. A leírás és a hely elhagyható mezők. Ha a hely tartalmaz értéket, akkor egy hozzá tartozó hivatkozás ikon jelenik meg a mező mellett, amely alapértelmezetten a Google térképre hivatkozik, hogy jobb képet kapjon a helyszínről. Ez a hivatkozás beállítható az AgentAppointmentEdit::Location::Link rendszerbeállítási lehetőségen keresztül.

A Dátum/idő szakaszon belül a kapcsolódó kezdődátumot és befejezési dátumot kell kiválasztani.

Az Egész napos jelölőnégyzet jelzi, hogy az időpont egész nap folyamatosan tart. Ha be van kapcsolva, akkor a kezdődátum és a befejezési dátum ideje le lesz tiltva, és 00:00-ra lesz állítva.

Az Ismétlődés lehetőség használható az időpont ismétlődéseinek meghatározásához, ami külön kerül bemutatásra. Tekintse meg a lenti Ismétlődő időpontok szakaszt.

Az Értesítés lehetőség használható az időpont értesítéseinek meghatározásához, ami külön kerül bemutatásra. Tekintse meg a lenti Értesítések szakaszt.

Az Összekapcsolás lehetőség használható az időpont és idegen objektumok (például jegyek) összekapcsolásának meghatározásához, ami külön kerül bemutatásra. Tekintse meg a lenti Jegyek összekapcsolása időpontokkal szakaszt.

Ha az időpont már létezik, akkor Másolás and Törlés gombok jelennek meg a kizárólagos párbeszédablak alján, feltéve, hogy az aktuális ügyintézőnek megvannak a megfelelő jogosultságai. A Másolás egyszerűen figyelmen kívül hagyja a változtatásokat a párbeszédablakon, és létrehozza az aktuális időpont másolatát ugyanabban az időtartományban és ugyanazzal az információtartalommal. A Törlés gomb törölni fogja az időpontot, de biztonsági okokból az ügyintéző kap egy kérdést, hogy valóban biztos-e abban, hogy törölni szeretné az időpontot.

Miután az időpont mentésre került, megjelenik az oldal áttekintőjében:

6.15. ábra - Időpont megjelenítése a naptár áttekintő képernyőn

Időpont megjelenítése a naptár áttekintő képernyőn


Az időpontra való kattintással a kizárólagos párbeszédablak ismét megnyílik, és az időpont szerkeszthető. Ha az ügyintézőnek megfelelő jogosultsága van, akkor az időpont szerkeszthető fogd és vidd módon is vagy a teljes időpont áthelyezésével egy másik helyre (dátum/idő), vagy a kezdő és/vagy befejezési idő növelésével/csökkentéséve, ha az időpontot a megfelelő fogantyúkkal elhúzza a bal vagy jobb végénél.

Ha az egérkurzor egy bizonyos időpont fölött van, akkor egy buboréksúgó jelenik meg a kapcsolódó időpont-információkkal:

6.16. ábra - Időpont buboréksúgó

Időpont buboréksúgó


Ismétlődő időpontok

Ha az időpontokat ismétlődő módon kell létrehozni, akkor lehetőség van egy időpont ismétlődéseivel kapcsolatos részletes információk beállítására.

Ahhoz, hogy ez működjön, lehetőség van az előfordulások előre meghatározott gyakoriságát használni, vagy egyéni beállításokat meghatározni:

6.17. ábra - Ismétlődő időpontok szerkesztőképernyője

Ismétlődő időpontok szerkesztőképernyője


Miután a kijelölés befejeződött, meg kell határozni az ismétlődések futási idejét. Lehetőség van egy dátum kiválasztására, amíg ismétlődjön, vagy az ismétlődések számának meghatározására.

Miután minden döntés megszületett, és a beállítások sikeresen el lettek mentve, az időpont megjelöli az ismétlődő időpontot. A szülőidőpont egy körkörös nyíl szimbólummal, a gyermekidőpontok egy lánc szimbólummal lesznek megjelölve.

6.18. ábra - Ismétlődő időpontok a naptár áttekintő képernyőn

Ismétlődő időpontok a naptár áttekintő képernyőn


A szülőidőponton végzett későbbi változtatások automatikusan hatással lesznek a gyermekekre is, további figyelmeztetés nélkül. Ha egy ügyintéző a gyermekidőpontok egyikének megváltoztatására készül, akkor egy üzenetablak meg fogja kérdezni, hogy mit szeretne frissíteni:

6.19. ábra - Ismétlődő gyermekidőpontok szerkesztőképernyője

Ismétlődő gyermekidőpontok szerkesztőképernyője


Ha a frissítés az összes időpontot érinti, akkor a működés megegyezik a szülőidőpont frissítésével. Az összes beállítás (beleértve az ismétlődés beállításait) megváltoztatható.

Ha csak az aktuális (gyermek) ismétlődés érintett, akkor nincs lehetőség megváltoztatni az ismétlődés beállításit, de egy kapcsolódó üzenet és a szülőidőpontra mutató hivatkozás lesz megjelenítve:

6.20. ábra - Egy gyermekidőpont ismétlődési beállításai

Egy gyermekidőpont ismétlődési beállításai


Az engedélyezett ismétlődési lehetőség is megjelenik továbbá a kapcsolódó időpontok buboréksúgóiban.

Értesítések

Egy időpont szerkesztőképernyőjén belül lehetőség van egy dátum beállítására, hogy értesítést küldjön az időpontról. Mint az időpont ismétlődésének beállításaiban, lehetőség van előre meghatározott sablonok használatára az értesítésekhez (azaz 5 perccel előtte, 15 perccel előtte, stb.) vagy egyéni időpont beállítására:

6.21. ábra - Értesítési beállítások az időpont szerkesztése képernyőn

Értesítési beállítások az időpont szerkesztése képernyőn


Az értesítések egyéni beállításai fel vannak osztva relatív időpontra (mint például 5 perccel az időpont kezdete után, 2 órával az időpont vége előtt, stb.) és pontos dátum és idő értékre, amely szintén kiválasztható a dátumválasztóval. A hozzá tartozó szakaszt egy választógombbal kell engedélyezni, ezért a letiltott szakasz figyelmen kívül lesz hagyva.

Ha egy időpont rendelkezik aktív értesítési beállítással, akkor az értesítés dátum és idő szövege meg fog jelenni a buboréksúgóban. Ráadásul az időpont meg lesz jelölve egy csengő szimbólummal azt jelezve, hogy aktív értesítés van beállítva. Ehhez nem szükséges semmilyen egérkurzor fölé húzási művelet.

Eseményalapú időpont- vagy naptárértesítések

Mint a jól ismert jegyértesítésekben, ez a csomag is egy eseményalapú értesítési mechanizmussal érkezik, amely egy adminisztrációs felület használatával kezelhető. A felületen belül értesítési esemény bejegyzések hozhatók létre, frissíthetők és/vagy törölhetők, hogy reagáljanak a különböző OTRS eseményekre kapcsolódó szűrőkkel, címzettekkel és tartalomsablonokkal.

A csomag telepítése közben egy alapértelmezett Időpont emlékeztető értesítés bejegyzés kerül telepítésre.

Az értesítési sablonok kezelési előtétprogramja az adminisztrációs menü használatával érhető el:

6.22. ábra - Naptár és időpont értesítés kezelése hivatkozás

Naptár és időpont értesítés kezelése hivatkozás


Az értesítés áttekintőjében az összes elérhető értesítési sablon megjeleníthető. Az áttekintőn belül az ilyen sablonok létrehozhatók, szerkeszthetők, importálhatók, exportálhatók és természetesen törölhetők.

6.23. ábra - Naptár és időpont értesítés kezelésének áttekintője

Naptár és időpont értesítés kezelésének áttekintője


A bal oldalsávról létrehozhatók, exportálhatók vagy importálhatók az értesítési bejegyzések. Az elérhető bejegyzések teljes halmaza exportálható, vagy egy korábban exportált fájl használható az értesítési bejegyzések importálására.

6.24. ábra - Oldalsáv a naptár és időpont értesítési áttekintőben

Oldalsáv a naptár és időpont értesítési áttekintőben


A jobb oldalon lévő fő táblázat jeleníti meg az elérhető időpont értesítéseket. Minden egyes sorában a hozzá tartozó bejegyzés szerkeszthető a név oszlopra kattintva, exportálható az exportálás ikonra kattintva, lemásolható a másolás ikonra kattintva, vagy akár törölhető is. Az összes ikon csak az egyes bejegyzésekre vonatkozik (nem úgy mint az értesítések exportálása gomb az oldalsávon).

6.25. ábra - Táblázat a naptár és időpont értesítési áttekintőben

Táblázat a naptár és időpont értesítési áttekintőben


Egy új bejegyzés létrehozásához vagy egy meglévő bejegyzés frissítéséhez a szerkesztőképernyő hasonló módon használható, mint a jegyértesítéseknél. A képernyőn belül meg kell határozni néhány alap paramétert, mint például a nevet, amelynek egyedinek kell lennie az OTRS rendszernél (nem ütközhet még a jegyértesítések nevével sem).

Minden egyes értesítési bejegyzés kiválasztható lesz lehetőségként az ügyintézői beállításokban. Adott esetben az ügyintézői beállításokba a kapcsolódó értesítési bejegyzéshez egy buboréksúgó üzenet is beszúrható, amely akkor kerül megjelenítésre, ha a felhasználó föléjük húzza az egérkurzort.

Ha szükséges, megjegyzés is hozzáadható a bejegyzéshez, amely az adminisztrációs felület áttekintő képernyőjén lesz megjelenítve. Végül, de nem utolsó sorban az érvényességi állapot is kiválasztható (alapértelmezetten érvényes).

Annak érdekében, hogy a sablon figyeljen az OTRS eseményekre, az elérhető események legalább egyikét ki kell választani a listából az Események felületi elemen.

6.26. ábra - Eseménymeghatározás a naptár és időpont értesítésekhez

Eseménymeghatározás a naptár és időpont értesítésekhez


Mellékelve látható a lehetséges események listája a leírásukkal:

AppointmentCreate

Azután kerül végrehajtásra, ha egy időpontot létrehoztak.

AppointmentUpdate

Azután kerül végrehajtásra, ha egy időpontot frissítettek.

AppointmentDelete

Azután kerül végrehajtásra, ha egy időpontot töröltek.

AppointmentNotification

Ez egy különleges időpontesemény, amelyet az OTRS démon fog végrehajtani a megfelelő időben. Ha az időpont tartalmaz dátum és idő értéket az értesítésekhez, akkor amint az korábban bemutatásra került ebben a dokumentumban, és az adott értesítési dátumot elérte, az OTRS démon végrehajtja az AppointmentNotification eseményt külön-külön minden egyes érintett időpontnál.

CalendarCreate

Azután kerül végrehajtásra, ha egy naptárat létrehoztak.

CalendarUpdate

Azután kerül végrehajtásra, ha egy naptárat frissítettek.

Adott esetben az időpontszűrő felületi elem használható az időpontok listájának szűkítéséhez a beállított értékek illesztésével:

6.27. ábra - Szűrési beállítások a naptár és időpont értesítésekben

Szűrési beállítások a naptár és időpont értesítésekben


Például itt van lehetőség kiválasztani, hogy mely naptár részének kell lennie a kapcsoló időpontnak, vagy az időpont címének vagy helyének részleges vagy teljes szövegét. Lehetséges az értesítésekhez rendelt csapatok vagy erőforrások listájából is választani (csak az OTRS Business Solution™ használatával érhető el).

A Címzett felületi elemen belül a kapcsolódó címzettek választhatók ki, akik megkaphatják az előállított értesítéseket.

6.28. ábra - Címzett beállításai a naptár és időpont értesítésekben

Címzett beállításai a naptár és időpont értesítésekben


Az összes erőforrással kapcsolatos listabejegyzés csak az OTRS Business Solution™ használatával érhető el.

Az Értesítési módszerek felületi elemen belül az elérhető átvitel választható ki (E-mail, SMS vagy Webnézet), valamint további címzettek és e-mail sablonok.

6.29. ábra - Értesítési módszerek a naptár és időpont értesítésekben

Értesítési módszerek a naptár és időpont értesítésekben


Egy értesítés fő tartalma a honosított tárgy és törzs mezőkben határozható meg. Itt van lehetőség az OTRS okos címkéivel kevert állandó szöveges tartalom meghatározására, ha szükséges. Az alapértelmezett értesítési bejegyzés bemutatja, hogy egy ilyen törzsnek és tárgynak hogyan kell kinéznie.

6.30. ábra - Értesítés törzse a naptár és időpont értesítésekben

Értesítés törzse a naptár és időpont értesítésekben


Az elérhető okos címkék teljes listáját az oldal alján lévő Címkehivatkozás felületi elem biztosítja.

Minden olyan hozzáadott értesítési bejegyzésnél, amelynél engedélyezve van a Megjelenítés az ügyintézői beállításokban lehetőség, egy hozzá tartozó új beállítás lesz megjelenítve minden ügyintéző felhasználói beállítások felületi elemén. Ezekkel a beállításokkal az egyes ügyintézők kiválaszthatják, hogy milyen típusú értesítéseket és mely elérhető átviteli módszerrel szeretnének megkapni.

6.31. ábra - Megjelenítés az ügyintézői beállításokban lehetőség a naptár és időpont értesítésekben

Megjelenítés az ügyintézői beállításokban lehetőség a naptár és időpont értesítésekben


Jegyek összekapcsolása időpontokkal

Az időpontnaptár egy absztrakciós réteggel érkezik a külső objektumoknak az időpontokkal való összekapcsolásához, az OTRS belső objektum összekapcsolását használva. Ezek a további objektumok jöhetnek külső csomagokkal is anélkül, hogy közvetlenül a naptár kódjában bármilyen későbbi frissítés szükséges lenne.

Alapvetően egy időpont szerkesztőképernyőjén belül lehetőség van összekapcsolni a meglévő jegyekkel. A jegyek kereshetők a jegyszámuk és/vagy a jegycímük alapján egy automatikusan kiegészítő mezőn keresztül. Amikor az ügyintéző rákattint egy találtra, akkor a kapcsolódó jegy mentésre kerül egy eredménydobozban, és miután az időpont mentésre kerül, a jegy hozzá lesz kapcsolva az időponthoz.

6.32. ábra - Jegy összekapcsolási lehetőség az időpont szerkesztőképernyőjén

Jegy összekapcsolási lehetőség az időpont szerkesztőképernyőjén


Továbbá lehetőség van több jegyet is hozzákapcsolni egy időponthoz. Mivel a normál OTRS objektumösszekapcsolást használják a két objektum közti kapcsolat létrehozásához, a kapcsolat megjelenik a jegynagyítás képernyőn is.

6.33. ábra - Kapcsolt időpontok táblázata a jegynagyítás képernyőn

Kapcsolt időpontok táblázata a jegynagyítás képernyőn


Ezek a kapcsolatok vagy egy meglévő időponton keresztül hozhatók létre a hozzá tartozó szerkesztési párbeszédablakokban, vagy az áttekintő használatával, vagy a jegynagyításban lévő összekapcsolás funkción keresztül.

6.34. ábra - Időpont hozzákapcsolása a jegynagyítás képernyőről

Időpont hozzákapcsolása a jegynagyítás képernyőről


A jegynagyítás képernyőn keresztül is lehetséges továbbá egy új időpont létrehozása, amely automatikusan összekapcsolja az érintett jegyet az újonnan létrehozott időponttal. Létezik egy új Új időpont lehetőség, amely az Egyebek jegyművelet menüben található.

6.35. ábra - Új időpont hivatkozás a jegynagyítás képernyőn

Új időpont hivatkozás a jegynagyítás képernyőn


Miután rákattint a kapcsolatra, az ügyintéző a naptár áttekintőhöz lesz továbbítva, amely automatikusan megnyitja az új időpont párbeszédablakot, amely előre összekapcsolva tartalmazza az érintett jegyet, és kitölthető a szokásos módon.

Kezelt jegyidőpontok

Hogy visszatérjünk a naptár kezeléséhez, a csomag a naptárban lévő időpontok automatikus létrehozásának és frissítésének képességét is nyújtja egy különleges jegykeresési szabály használatával a naptár szerkesztőképernyőjén belül.

A jegyek rendelkezhetnek különleges dátum és idő bejegyzésekkel, mint például várakozási idők, eszkalációs idők (első válaszidő, frissítési idő, stb.) vagy hozzárendelt dátum és idő típusú dinamikus mezővel. Logikailag a naptárak képesek megjeleníteni ezeket a dátum és idő bejegyzéseket, de mivel a naptár időpontjainak egy kezdődátumból és egy befejezési dátumból álló időtartományokra van szükségük, ezért meg kell határozni egy hozzá tartozó befejezési időt a kezelt időpontoknál, ugyanis az idők (mint például a várakozási idők) csak egy önálló dátum és idő értékre mutatnak.

Az alap naptárbeállítások alatt a naptár szerkesztőképernyőjén egy Jegyidőpontok nevű különleges felületi elem gondoskodik azokról a szabályokról, amelyek az automatikus időpontlétrehozáshoz lesznek használva.

6.36. ábra - Jegyidőpontok beállítása a naptár szerkesztőképernyőjén

Jegyidőpontok beállítása a naptár szerkesztőképernyőjén


Szükség van szabályok meghatározására egy jegykeresés leírásához azoknál a jegyeknél, amelyek eredményként jelennek meg az automatikusan létrehozott és kezelt időpontokban a hozzá tartozó naptárban. Lehetőség van több szabály meghatározására is különböző paraméterekkel, hogy több típusú jegyet lehessen egyesíteni ugyanazon a naptáron belül.

Egy szabály a következő paraméterekből áll a megfelelő jegykeresések előállításához:

Kezdődátum

Egy legördülő lista, amely a kapcsolódó jegy különleges dátum és idő értékét jelzi. Ez lehet a várakozási idő, a különböző eszkalációs idők vagy a jegyhez hozzárendelt dátum és idő típusú dinamikus mező.

Befejezési dátum

Ez lehet egy relatív időérték a kiválasztott kezdődátumtól számítottan (mint például +5 perc, +1 óra, stb.) vagy egy dátum és idő típusú dinamikus mező, amely egy abszolút dátum és idő értékre mutat.

Várólisták

Egy többválasztós legördülő lista, amely azokat a várólistákat jelzi, amelyekben a kapcsolódó jegyeknek lenniük kell. Ez a mező kötelező, és nem maradhat kitöltetlenül.

Keresési attribútumok

Ez további (elhagyható) keresési attribútumok listája, hogy részletesebb szűrési lehetőségeket biztosítson az ügyintézőnek. Úgy viselkedik, mint a keresési attribútumok az ügyintézői felület jegykeresés képernyőjén. Kiválaszthatók az önálló attribútumok, hozzáadhatók az űrlaphoz, és kitölthetők a szűrőértékekkel.

A beállítás áttekintője egy ilyen szabálynál a következőképpen néz ki:

6.37. ábra - Jegyidőpont szabálya a naptár szerkesztőképernyőjén

Jegyidőpont szabálya a naptár szerkesztőképernyőjén


A képernyőképen lévő szabály az összes olyan jegyet meg fogja keresni, amelynek van várakozási ideje, és egy órát adna a kapcsolódó várakozási időhöz a befejezési idő előállításához és az időpontok létrehozásához a keresés közben megtalált jegyek halmazánál. Továbbá a jegyeknek a Raw várólistában kell lenniük.

Egy automatikusan hozzáadott időpont példája a következőképpen néz ki:

6.38. ábra - Jegyidőpont a naptár áttekintő képernyőjén

Jegyidőpont a naptár áttekintő képernyőjén


A P szimbólum azt jelzi, hogy az időpont egy várakozási időt tartalmaz a kezdési idő értékeként. A befejezési idő értéke egy dátum és idő típusú dinamikus mező ebben a példában, hogy nagyobb időpontot jelenítsen meg erre a vizsgálati célra.

A különböző típusok különleges időpontjait a következő kapcsolódó szimbólumokkal jelzi:

P

A jegyek időpontjai várakozási idővel szerepelnek kezdési időként.

E

A jegyek időpontjai eszkalációs idővel szerepelnek kezdési időként (első válaszidő, frissítési idő, megoldási idő).

D

A jegyek időpontjai dátum és idő típusú dinamikus mezővel szerepelnek kezdési időként.

Egy ilyen különleges időpont szerkesztőképernyője a következőképpen néz ki:

6.39. ábra - Egy jegyidőpont szerkesztőképernyője

Egy jegyidőpont szerkesztőképernyője


Az időpont címe lesz megjelenítve jegyszámként és címként, amely nem változtatható meg, mivel automatikusan kerül előállításra, frissítésre és eltávolításra a kapcsolódó jegytől függően. A cím a kapcsolódó jegynagyítás képernyőre mutató hivatkozásként lesz megjelenítve.

Természetesen továbbra is lehetséges az alap információk meghatározása, mint például egy leírás és egy hely, amelyek ennél az egyedülálló időpontnál lesznek eltárolva. Az ilyen időpontoknál lehetőség van értesítési idők meghatározására és további jegyek hozzákapcsolására is.

Ezen kezdési idő értékek némelyike változó, és ennélfogva a hozzá tartozó ügyintézőnek frissíthető, de némelyik nem.

Például a várakozási idő egy olyan érték, amely a függőben lévő jegy művelet használatával változtatható meg a kapcsolódó jegy jegynagyításán. A dinamikus mező értékei is egyszerűen megváltoztathatók.

Az eszkalációs értékek (mint például az első válaszidő vagy a frissítési idő) olyan különleges értékek, amelyek a kapcsolódó jegyhez rendelt szolgáltatás vagy SLA bejegyzés használatával lesznek kiszámítva.

Például ha egy várakozási idő típusú, automatikusan létrehozott időpont megváltozik a naptár áttekintő használatával, akkor a hozzá tartozó érték frissítve lesz a jegyben is, amely ugyanaz a működés, mint a dinamikus mező típusú különleges időpontoknál. Ennélfogva lehetőség van a kapcsolódó jegy frissítésére vagy a jegynagyítás használatával, vagy csak az időpont frissítésével, amely visszaírja az összes szükséges változtatást a jegybe.

Az eszkalációs idő típusú időpontok nem frissíthetők a kapcsolódó időpontok használatával, mivel azok az értékek közvetlenül nem módosíthatók az ügyintéző által. Az ilyen időpontok egyszerűen csak olvashatók az érintett értékeknél, valamint a fogd és vidd funkciónál vagy fogantyúknál.

A naptár meghatározásán vagy a kapcsolódó jegyeknél végzett minden frissítéskor az automatikusan létrehozott időpontok is frissítve lesznek. Ezt a munkát az OTRS démon fogja elvégezni a háttérben. Ebből adódóan szükséges, hogy a démon fusson ahhoz, hogy ez a funkció megfelelően működjön!

Vezérlőpult felületi elem a közelgő időpontokhoz

Hogy gyors áttekintőt kapjon a közelgő időpontokról, egy Időpontok nevű vezérlőpult felületi elem engedélyezése lehetséges.

6.40. ábra - Mai nap szűrője a közelgő időpontok vezérlőpult felületi elemen

Mai nap szűrője a közelgő időpontok vezérlőpult felületi elemen


Ez a felületi elem egyszerűsített módon jeleníti meg az ügyintéző által hozzáférhető minden egyes naptár közelgő időpontjait.

Annak a lehetőségét nyújtja, hogy új időpontokat hozzon létre az Új időpont gombra kattintva, amely a naptár áttekintő képernyőjére vezeti az ügyintézőt, és megnyit egy új időpont párbeszédablakot.

A felületi elem tartalma három szűrőbejegyzésből áll:

Ma

Megjeleníti az aktuális nap közelgő időpontjait.

Holnap

Megjeleníti a következő nap közelgő időpontjait.

Hamarosan

Hamarosan alatt a következő öt napot kell érteni, kivéve a mai és a holnapi napot.

Mint a többi vezérlőpult felületi elemben, az ügyintéző válthat a szűrők közt a szűrő nevére kattintva:

6.41. ábra - Hamarosan szűrő a közelgő időpontok vezérlőpult felületi elemen

Hamarosan szűrő a közelgő időpontok vezérlőpult felületi elemen


Mivel az időpont információi le vannak egyszerűsítve, és tömörnek kell lenniük annak érdekében, hogy helyesen jelenjenek meg a kis felületi elemben, lehetőség van részletesebb információk megjelenítésére minden egyes értékkel kapcsolatban a hozzá tartozó buboréksúgóban, miközben az oszlop fölé mutat az egérrel, amint az előző képernyőképen látható.

Alapvetően csak a kapcsolódó naptár színe, az időpont kezdési ideje és az időpont címe kerül megjelenítésre az ügyintézőnek. A megfelelő oszlopra mutatva az egérrel további információk lesznek megjelenítve, ha szükséges. Ha az ügyintéző rákattint egy ilyen időpontra, akkor a böngésző átirányítja a naptár áttekintő képernyőjére, és megnyitja a kapcsolódó időpontot a teljes információtartalom megjelenítéséhez.